6 października 2015 był dla nas bardzo intensywnym dniem. To pierwszy nasz wyjazd w rejon północnej części województwa wielkopolskiego. Kierunek – dwa duże ośrodki rehabilitacji dziecięcej czyli Zabajka i Stobno.

Wyjazd został zaplanowany już na godzinę 2:00 w nocy, czekała nas bowiem długa droga, a w Zabajce spotkanie zostało zaplanowane już na godzinę 9 rano.

*Zabajka – Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji w Stawnicy istniejące od 16 lat, znajduje się w spokojnej okolicy oddalonej 4 km od Złotowa. Przyjechaliśmy tu na demonstrację urządzeń Systemu Krabat: dla rodziców przebywających z dziećmi w ośrodku oraz fizjoterapeutów tu pracujących. Krabat spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników turnusów. W dość napiętym harmonogramie, pomiędzy kolejnymi sesjami rehabilitacyjnymi, zaglądali do nas fizjoterapeuci, zaciekawieni nowościami oraz opiekunowie z dziećmi na przymiarki wybranych urządzeń.

*Stobno – Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Dzieci niepełnosprawnych, położony w malowniczym miejscu, w samym sercu sosnowego lasu, 10 km od Piły. Tutaj odbyły się warsztaty z zastosowania urządzeń Systemu Krabat dla fizjoterpautów oraz spotkanie dla rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych, przebywających aktualnie na turnusie. Spotkaliśmy się wszyscy w sali rehabilitacyjnej, już po zakończeniu wszystkich planowych zabiegów. Spotkanie przebiegało w luźnej atmosferze – w formie dialogu, a nawet dyskusji, i co najważniejsze z aktywnym uczestnictwem dzieci. Po zakończeniu warsztatów udało nam się spotkać z Prezesem ośrodka Panem Romanem Kassnerem. Finał tej rozmowy okazał się bardzo owocny dla obu stron. Teraz będziemy częstymi gośćmi w Stobnie.

Dziękujemy za zaproszenie!