24.05.2015 pod Iglicą przed wrocławską Halą Stulecia odbyły się IV Targi Organizacji Pozarządowych, czyli jedyny w swoim rodzaju, znany w całej Polsce DZIEŃ SPOŁECZNEJ SUPER MOCY!

W targach uczestniczyło blisko 100 organizacji działających na rzecz pożytku publicznego, wspomagające osoby potrzebujące i chore. Cały plac po Iglicą zajęły małe stoiska. Wszędzie widać było uśmiechnięte twarze, a idealna pogoda sprawiała, że plac w mig zapełnił się setkami Dolnoślązaków.

Dzień ten miał charakter pikniku rodzinnego, a dla nas – grupy OPP MedycznyDlaDzieci było oczywiste, że musimy się tam pojawić. Już od 8 rano my – pomarańczki, zacierałyśmy ręce do pracy, bowiem przyszykowałyśmy na ten dzień moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W naszym programie znalazły się przede wszystkim bezpłatne badania profilaktyczne: spirometria, saturacja, pomiar ciśnienia krwi oraz porady fizjoterapeuty. Po każdym badaniu, nasza fizjoterapeutka Natalia omawiała wyniki i odpowiadała na wszelkie pytania. Na nasze zaproszenie pojawił się również przedstawiciel marki Memo – Pan Grzegorz. Dzięki jego uprzejmości przy naszym stoisku odbywały się również darmowe badania podograficzne, które umożliwiają obserwację miejsca podparcia stopy oraz jej kształtu. Po każdym badaniu, osoba zainteresowana uzyskała informacje o budowie stopy, a także, w razie wykrytych wad, o możliwości korekty i sposobach rehabilitacji.

Nasze stoisko wyróżniało się spośród innych, ponieważ jako jedyni zorganizowaliśmy loterię fantową! Do wylosowania był ogrom zabawek, gier, płyt i książek za przysłowiową złotówkę! Każdy znalazł coś dla siebie i każde dziecko odchodziło od naszego stoiska zadowolone. A to jeszcze nie koniec – o najpiękniejsze zabawki takie jak: wielki zamek rycerski, dźwig na baterie czy przybory do rehabilitacji
i wiele innych można było powalczyć w Wielkiej Licytacji, która odbywała się co godzinę. Zainteresowanie było ogromne! Wspaniała zabawa, duch rywalizacji, radość z wygranej
i najważniejsze.. przysłowiowa złotówka, o której wspomniałam – zbiórka na szczytny cel: darmowe rehabilitacje dla najbardziej potrzebujących dzieci.

W ramach wydarzenia wystąpiły również dwa dolnośląskie zespoły: Labirytm oraz A.P.A.M.A.U. Serdeczne podziękowania i uściski fruuuuną prosto do A.P.A.M.A.U., którzy zagrali na nasze zaproszenie. „Chłopaki! Gdyby nie Wy, ten dzień nie miałby przysłowiowej wisienki na torcie – dziękujemy, że byliście z nami i wsparliście naszą inicjatywę!”

Ciekawostki:

– Podczas całego dnia na terenie Targów nie zabrakło zajęć z animatorami, czytania bajek i książek edukacyjnych, rodzinnych zabaw integracyjnych, wspaniałego jedzenia, treningu nordic walking, gimnastyki ogólnorozwojowej, nauki pierwszej pomocy i atrakcji rodem z cyrku dla całej rodziny.

– W trakcie dnia Społecznej Super Mocy przez plac pod Iglicą przewinęło się prawie 6000 osób, zainteresowanych wsparciem, jakie dają organizacje pozarządowe.

– O godzinie 10:00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyła się konferencja „Budowa wizerunku przyjaznej i efektywnej współpracy międzysektorowej”.

– Grupa OPP Medyczny Dla Dzieci była jednym ze współorganizatorów IV Targów NGO

– Już od czterech lat Wrocław jest organizatorem tego największego święta NGO w regionie.

– Celem corocznego Dnia Społecznej Supermocy jest promocja dolnośląskich organizacji pozarządowych oraz różnych przejawów aktywności społecznej wśród mieszkańców Dolnego Śląska, a także integracja trzech sektorów – publicznego, prywatnego i pozarządowego.

Dolnośląskiej Targi Organizacji Pozarządowych są wydarzeniem współfinansowanym ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.
Organizatorzy: Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie „Żyj kolorowo!”, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o., Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Miasto i Gmina Wrocław.
Partnerzy: Aquapark Wrocław, blog PrzepisyJoli, Reprotechnika, Grupa OPP Medyczny dla Dzieci.
Patroni medialni: TVP Wrocław, Gazeta Wrocławska, Radio Wrocław, Radio RAM, Kapitał Dolnego Śląska, CzasDzieci.pl, Wroclaw.pl