02 kwietnia 2016 r. w Centrum Wcześniaka i Małego Dziecka w Dąbrowie Górniczej miały miejsce konsultacje interdyscyplinarne, dzięki którym rodzice chorych dzieci mieli możliwość wysłuchania i przedyskutowania diagnozy swoich pociech z wieloma specjalistami z różnych dziecin medycyny. Uznani lekarze proponowali również zmiany metod dalszego leczenia dla poprawy stanu zdrowia dzieci.

    Miło było nam również gościć w tak zacnym gronie. Całemu spotkaniu towarzyszyła doskonała atmosfera wspólnych rozmów i konsultacji. Sprzęt systemu Krabat, o którym mieliśmy przyjemność krótko opowiedzieć uczestnikom, wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko rodziców, ale i przebywających tam specjalistów.

    Najbardziej jednak w pamięć zapadło nam spotkanie po latach z naszą pierwszą pacjentką – Sonią, która może się pochwalić posiadaniem Krabata Pilota i Pirata. Zarówno dla nas jak i dla niej było to bardzo wzruszające przeżycie. Od razu zauważyliśmy jak dziewczynka bardzo się zmieniła, urosła, a przede wszystkim jak świetnie sobie radzi nabierając sprawności i samodzielności w codziennym życiu. Fascynacja Krabatem zarówno rodziców jak i Soni, przekonała ich do zakupu kolejnego urządzenia zgodnego z możliwościami dziewczynki.

    Bardzo dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia w najbliższym czasie.

mgr Anna Czapińska – Lisowska