Za nami kolejny pracowity weekend. W dniach 14-16 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w XXXII OGÓLNOPOLSKIM SZKOLENIU DLA CZŁONKÓW RODZIN I OPIEKUNÓW CHORYCH NA MUKOWISCYDOZĘ. Jak co roku, osoby związane z fizjoterapią oddechową oraz opiekunowie chorych spotkali się w Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym w Falentach. Dzięki organizatorowi – Polskiemu Towarzystwu Walki z Mukowiscydozą przez 3 dni braliśmy czynny udział w wielu ciekawych wykładach oraz warsztatach.
Pierwszego dnia mogliśmy wysłuchać prelekcji o zasadach żywienia w mukowiscydozie, suplementacji enzymów trzustkowych, zapobieganiu zakażeniom układu oddechowego jak i pogłębić naszą widzę w zakresie rehabilitacji oddechowej.

Sobota była dla nas jeszcze bardziej intensywna, a to dzięki wykładom i aktywnym uczestnictwie w bloku zatytułowanym: „Co nowego w fizjoterapii mukowiscydozy?”. Dzień zleciał bardzo szybko, bo chłonni wiedzy byliśmy zasłuchani w ciekawostki dotyczące drenażu autogenicznego czy fizjoterapii po zabiegach laryngologicznych. Wieczór umilił nam koncert z okazji jubileuszu 30-lecia pracy dr Andrzeja Pogorzelskiego. Kolejnego, ostatniego już dnia braliśmy udział w warsztatach doskonalących fizjoterapeutów w pracy z pacjentem.

Przez cały czas trwania zjazdu pomagaliśmy rodzicom chorych dzieci w doborze sprzętu niezbędnego do inhalacji jak i drenażu oskrzelowo – płucnego. Jak zawsze odpowiadaliśmy na mnóstwo ciekawych pytań dotyczących np.: nebulizatora uruchamianego wdechem AeroEclipse XL BAN, kamizelki oscylacyjnej Vibra Vest, czy też sposobów usuwania wydzieliny z oskrzeli i płuc za pomocą Aerobika OPEP.
To był owocny czas, dzięki Wam czujemy się potrzebni i docenieni. Do zobaczenia za rok.