Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zorganizowało w dniu 18-04-2015 w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie warsztaty szkoleniowe dla członków rodzin i opiekunów osób chorych na mukowiscydozę z regionu woj. mazowieckiego. Na szkoleniu pojawili się bliscy osób chorych, przedstawiciele Zakładu Mukowiscydozy: dr Katarzyna Zybert, dr Teresa Orlik, mgr inż. Monika Mielus; przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, firm Nestle i Nutricia oraz my – MedycznyDlaDzieci.

Warsztaty zostały podzielone na bloki tematyczne poruszające problemy z zakresu żywienia, suplementacji i fizjoterapii w mukowiscydozie.

Po raz pierwszy, właśnie na tym spotkaniu, zostały zaprezentowane nowe, kanadyjskie urządzenia marki Trudell Medical tj. nebulizator uruchamiany wdechem AeroExlipse XL BAN oraz system do drenażu OPEP Aerobika. Urządzenia te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Bliscy osób chorych, na każdej przerwie podchodzili do nas, aby przyjrzeć się tym nowościom oraz posłuchać
o ich zastosowaniu. Na naszym stoisku można było znaleźć również inhalator Aeroneb Go, system do drenażu OPEP Quake, trenażery, bezprzewodową kamizelkę oscylacyjną VibraVest, maseczki Viroblock oraz spirometr i pulsoksymetr.

Kanadyjski nebulizator AeroEclipse oraz OPEP AeroBika wywołały sporo emocji wśród obecnych. Niespotykane dotąd możliwości, uruchamianie inhalatora wdechem oraz połączenia zabiegu drenażu z inhalacją (współpraca kanadyjskich urządzeń wdech nebulizacja – wydech drenaż OPEP), uczyniły te urządzenia „gwiazdami spotkania”.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się również generator aerozolu solnego SaltAir, który wytwarza SUCHY aerozol, bogaty w pierwiastki i jony ujemne. Urządzenie to tworzy w domu specyficzny mikroklimat, porównywalny do morskiego. Brak wilgoci – to właśnie ten aspekt sprawia, że generator SaltAir jest przyjazny dla osób chorych na mukowiscydozę.

MedycznyDlaDzieci wciąż poszukuje nowoczesnych rozwiązań branży medycznej. Stale poszerzamy naszą ofertę, uczestniczymy w warsztatach, konferencjach i szkoleniach, działamy charytatywnie i wspieramy te najbardziej potrzebujące osoby. A wszystko po to, żeby chorym w Polsce żyło się lepiej.