21-05-52016

    Firma Medyczny Dla Dzieci po raz kolejny postanowiła zaspokoić głód wiedzy, poszerzyć kompetencje zawodowe oraz warsztat pracy fizjoterapeutów, i wybrała się do kolejnego ośrodka wykazującego niezwykłe zainteresowanie możliwościami, jakie daje w terapii nowatorski system urządzeń usprawniania i rehabilitacji norweskiej firmy Krabat.

    Tym razem udaliśmy się do Łodzi, gdzie w Centrum Rehabilitacji Intermedicus w niezwykle przyjaznej atmosferze przedstawiliśmy, dość precyzyjnie jak na ograniczenia czasowe i szeroki wachlarz możliwości urządzeń, sferę teoretyczną oraz praktyczną urządzeń budujących system Krabat.

    Warsztaty były skierowane do fizjoterapeutów, dlatego podczas spotkania uwzględnione zostały również niezwykle kluczowe aspekty anatomii i fizjologii. W warsztaty włączeni zostali również rodzice, co pozwoliło zaprezentować istotną dla przebiegu zajęć część praktyczną. Dzięki obecności rodziców i ich pociech, część praktyczna pozwoliła wzbogacić warsztaty i utwierdzić w przekonaniu o niesamowitym i dotąd niedostępnym oddziaływaniu urządzeń na ludzki organizm. Krabat Pilot i Krabat Sheriff zrobiły ogromne wrażenie nie tylko na uczestnikach warsztatów, ale również na opiekunach naszych małych pacjentów. Już w trakcie szkolenia odbywały się ciekawe dyskusje między uczestnikami.

    Pod koniec zajęć doszło do pierwszych refleksji i pytań na które w sposób przejrzysty i logiczny starałyśmy się błyskawicznie odpowiedzieć. W ostatecznym rozrachunku wydaje się, że po raz kolejny potencjał urządzeń wielofunkcyjnego systemu wspomagającego proces usprawniania i rehabilitacji przyczynił się do objęcia znanego już nam stanowiska, jak ogromny wachlarz możliwości możemy uwzględnić w terapii za pomocą ortotyki funkcjonalnej marki Krabat.

mgr Jagoda Barańska