13-02-2015

    Kolejne przymiarki w Medycznym Dla Dzieci. Dziś przyjechał do naszego gabinetu Wiktor – 13 letni chłopiec z MPDz. Rodzina zachęcona faktem, że System Krabat otrzymał Złoty Medal Targów Rehabilitacja 2014 przyjechała do nas, aż z Poznania!

    Chłopiec o wzroście 140 cm spróbował swoich sił na mobilnym siodle Krabat Sheriff. Była to pierwsza samodzielna jazda Wiktora na wózku. Po dostosowaniu Sheriffa do potrzeb dziecka, po raz pierwszy bez niczyjej pomocy Wiktor przemieszczał się z punktu A do punktu B. Pomimo osłabionej prawej ręki, unikalny mechanizm kompensacyjny zamontowany w urządzeniu pozwolił na zamierzone manewrowanie i tym samym rehabilitację słabszej ręki.

    Możliwość osiągnięcia prawidłowej pozycji siedzącej oraz satysfakcja i duma, jaką rodzice zobaczyli w oczach chłopca, to coś, czego najbardziej pragnie się dla swoich pociech.
W takim momencie pozostało nam tylko przekazać pisemne informacje dotyczące uzyskania dofinansowania ze środków PFRON, aby rodzice mogli zakupić Sheriff’a.

    Rodziców, którzy chcą sprawdzić jak urządzenia systemu Krabat mogą pomóc dziecku, zachęcamy do bliższego kontaktu. Posiadamy korzystną ofertę skierowaną do osób, które chcą przyjechać na indywidualną przymiarkę do naszego gabinetu!