Ostatniego dnia czerwca 2016 r. fizjoterapeutki z Medycznego Dla Dzieci odwiedziły województwo śląskie, a dokładnie Żory, w których znajduje się nowoczesny budynek, oddany do użytku w kwietniu tego roku. Znajdują się w nim trzy placówki: Ośrodek Wczesnej Interwencji, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy oraz Świetlica Rewalidacyjno-Rehabilitacyjna dla osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną po 25 roku życia.

    Wyjazd został podyktowany potrzebą przybliżenia sprzętu systemu Krabat fizjoterapeutom tam pracującym oraz rodzicom dzieci przebywających w ośrodku. Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 11.00. Krótka prelekcja, przedstawiająca zastosowanie i możliwości systemu Krabat, pozwoliła uczestnikom na zapoznanie się z ideą ortotyki funkcjonalnej, w którą Krabat wpisuje się idealnie. Ważnym i często podkreślanym elementem było uzmysłowienie rodzicom, jak ogromny wpływ mają urządzenia systemu Krabat na niezależność dzieci, umożliwiając im taką aktywność, na jaką mają ochotę w danym momencie

Fizjoterapeutom natomiast starałyśmy się opowiedzieć o sprzętach w taki sposób, aby znaleźli oni zastosowanie dla urządzeń Krabat w procesie rehabilitacji, w ramach uzupełnienia terapii.

    Zarówno Jockey, Sheriff, Pilot, a szczególnie Pirat znalazły swoich zwolenników, którzy szczegółowo dopytywali nas o istotne dla nich kwestie. Jak na każdych naszych warsztatach, po części teoretycznej rozpoczęły się przymiarki wybranych urządzeń, co pozwoliło również na aktywne uczestnictwo dzieci w szkoleniu. No i cóż! Kolejne sukcesy, kolejne uśmiechnięte twarze małych pacjentów. Taki właśnie jest Krabat. Daje 1oo% możliwości i bezpieczeństwa, urzekając przy tym użytkowników designem i prostotą.

    Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogły gościć w OREW Żory, zarażając ideą systemu Krabat kolejnych rodziców, opiekunów, terapeutów i pacjentów. Tymczasem dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony wspólnie czas.

mgr Anna Czapińska – Lisowska