Kolejny weekendowy pracowity dzień za nami. W sobotę 23 lipca mieliśmy przyjemność gościć w naszym gabinecie ośmioro fizjoterapeutów z Lublina. Specjaliści ds. sprzedaży sprzętu medycznego chcieli zapoznać się z urządzeniami Systemu Krabat.

    Szkolenie rozpoczęliśmy o 8.30 od części teoretycznej, prezentując współczesne spojrzenie na kompleksową rehabilitację oraz problematykę ortotyki funkcjonalnej. Zainteresowanym opowiedzieliśmy o historii i idei Systemu Krabat, wplatając w to odpowiednie uzasadnienia anatomiczne i fizjologiczne.

    Następnie przeszliśmy do głównej części naszego spotkania, omawiając kolejno budowę i zastosowanie Krabat Pilot, Sheriff, Jockey i Pirat. W przerwie nie mogło zabraknąć mocnej kawy, aby wszyscy nabrali sił przed częścią praktyczną warsztatów. Na zakończenie tej części rozmawialiśmy jeszcze o opracowywaniu indywidualnych zestawów ćwiczeń na Krabacie oraz o tym, co nurtuje opiekunów i terapeutów, czyli możliwościach dofinansowania zakupu sprzętu.

    Znalazł się również czas na zapoznanie naszych gości z ofertą uzupełniającą kompleksową rehabilitację pacjentów z dysfunkcjami neuromotorycznymi. Przybliżyliśmy wszystkim problematykę rehabilitacji oddechowej – doboru urządzeń wspomagających ewakuację wydzieliny z dróg oddechowych, wykonywania prawidłowej inhalacji z zastosowaniem nebulizatora uruchamianego wdechem AeroEclipse XL BAN, czy też drenażu HFCWO Vibra Vest.

    Na koniec, spalone podczas warsztatów kalorie uzupełniliśmy smaczną pizzą. To był bardzo udany dzień, który sprawił nam wiele radości, ponieważ kolejni fizjoterapeuci zostali „zarażeni” innowacyjnością, wielofunkcyjnością i niepowtarzalnością urządzeń Krabat. Cóż! Kolejny sukces tego norweskiego sprzętu, kolejny nasz sukces w niesieniu pomocy małym pacjentom.

    Naszym gościom z Lublina dziękujemy za przybycie i aktywne uczestnictwo. Czas spędzony z Wami dał nam motywację do dalszego działania, dlatego też serdecznie zapraszamy kolejnych terapeutów do poszerzania swojej wiedzy i możliwości odbycia ciekawych warsztatów.

mgr Anna Czapińska – Lisowska

dobry fizjoterapeuta opinia wrocław lublin rehabilitacja dzieci

ortotyka funkcjonalna system krabat jockey sheriff pilot pirat pływak do wody pełzak czworakowanie