W grudniu u progu drzwi naszego gabinetu pojawił się 7-letni chłopczyk o imieniu Damian. Przybył do nas ze swoją mamą, która dowiedziała się o wózku Krabat Sheriff. Damian zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Nie potrafi sam chodzić, a prawidłowa pozycja siedząca jest na tą chwilę nie osiągalna.

Krabat Sheriff to wózek, który dzięki prawidłowej pozycji siedzącej uzyskanej na siedzisku siodłowym zapobiega „zwiniętej”, nieprawidłowej postawie siedzącej, przeciwdziałając pogłębianiu się zniekształceń. W przypadku Damiana ta pozycja jest bardzo ważna, ze względu na ryzyko podwichnięć stawów biodrowych oraz osłabione napięcie mięśni tułowia, które powoduje powstanie zmian i deformacji w obrębie kręgosłupa. Oczywiście Sheriff pełni przy tym rolę jedynego środka lokomocji dla chłopca.

Podczas przymiarki Krabat Sheriff Damian czuł się rewelacyjnie. Pokonał wszelkie swoje lęki, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Widok ucieszonego Damiana wprawił nas wszystkich w zachwyt, a mamie chłopczyka dał nadzieję, na lepsze funkcjonowanie syna.