Kurs: Interdyscyplinarne podejście do zabezpieczenia narządu ruchu u dzieci z dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego (OUN)

Organizator szkolenia Fundacja In Corpore

Informacje i zapisy na stronie: www.centrumincorpore.pl
(zakładka kursy i szkolenia – dla fizjoterapeutów)

Cena kursu 890 zł, termin 6-8.11.2015

Kurs „Interdyscyplinarne podejście do zabezpieczenia narządu ruchu u dzieci z dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego (OUN)” ma na celu przekazanie i pogłębienie aktualnej wiedzy na temat zabezpieczenia narządu ruchu dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego zagrożonych deformacjami powstającymi w wyniku funkcjonowania  w nieprawidłowych wzorcach postawy i ruchu oraz spastyczności występującej u  pacjentów neurologicznych. Problem normalizacji napięcia  zaprezentowany jest w kilku aspektach:z punktu widzenia lekarza ortopedy, neurochirurga, chirurga i fizjoterapeuty wraz z wsparciem firm: Medyczny Dla Dzieci, Eo-Funktion Polska s.c, Vigo Ortho Polska, Akson, LIW Care Technology Sp. z o.o.

Kurs poprowadzą specjaliści:

prof. dr. hab. Sławomir Snela – wybitny specjalista w dziedzinie  ortopedii,
ordynator w Rzeszowskim Szpitalu, współpracownik prof. I. Wośko, twórcy polskiej ortopedii dziecięcej. Uczestnik zagranicznych stażów i wielu konferencji naukowych
z dziedziny ortopedii dziecięcej. Autor wielu publikacji w czasopismach krajowych
i zagranicznych.
dr n. k. f Anna Gogola – fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta NDT Bobath, ukończony dodatkowy kurs Baby, absolwentka kursu Integracji Sensomotorycznej (SI) oraz kursu psychomotoryki i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim, pracownik naukowy. Instruktorka posiada wieloletni staż pracy z dziećmi i prowadzi samodzielnie szkolenia warsztatowe, lider i asystent kursów NDT-Bobath, czynny uczestnik szeregu konferencji. Autorka publikacji z zakresu fizjoterapii renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych.

 lek. med. Jerzy Luszawski – specjalista neurochirurg, lekarz w Klinice Neurochirurgii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach,  po szkoleniu w USA rozpoczął leczenie spastyczności metodą selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych, dzięki czemu Katowice stały się głównym ośrodkiem w Polsce wykonującym te operacje u dzieci.

 dr Tadeusz Łyczakowski – specjalista chirurg dziecięcy. Absolwent Krakowskiej Akademii Medycznej, były pracownik Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii w Krakowie i fellowMcGill University w Montrealu w Kanadzie oraz uczestnik szkoleń z zakresu rekonstrukcyjnej chirurgii dziecięcej w Massachusetts General Hospital w Bostonie i Philadelphia University w USA. Obecnie współpracownik CenterMed Kraków Szpital i Przychodnia w Krakowie.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY