Dnia 7-11-1015 w Centrum Wcześniaka i Małego Dziecka w Dąbrowie Górniczej odbyły się konsultacje interdyscyplinarne. To unikatowe przedsięwzięcie pozwoliło rodzicom i ich pociechom, w jednym czasie i miejscu, zasięgnąć porady czterech wybitnych specjalistów:
*dr Anny Gogoli – dr rehabilitacji dziecięcej, specjalisty rehabilitacji dzieci i niemowląt z zaburzeniami ruchowymi wynikającymi z zaburzeń układu nerwowego,
*prof. Sławomira Sneli – ortopedy dziecięcego,
*dr Tadeusza Łyczakowskiego – chirurga dziecięcego, specjalisty metody fibrotomii,
*dr Jerzego Łuszawskiego – neurochirurga, prekursora metody rizotomii.

Na zaproszenie prezes ośrodka Pani Urszuli Krzykawskiej, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Po konsultacjach, które odbywały się w zamkniętym gabinecie, wyżej wymienione grono specjalistów sugerowało rodzicom, jakie zaopatrzenie byłoby optymalne dla ich pociech. Każda firma ortotyczna obecna na konsultacjach miała do dyspozycji swój pokój, gdzie rodzic wraz z dzieckiem mógł przetestować sugerowane zaopatrzenie. Konsultacje rozpoczęły się o godzinie 17:00, a trwały do 22:00. W tym czasie Centrum odwiedziło ok. 15 rodzin z dziećmi, w tym rodziny, które przyjechały nawet z Rosji i Anglii.

System Krabat jako, że wyróżnia się na tle dotychczas znanych sprzętów, wzbudził zainteresowanie nie tylko ze strony rodziców, ale i przebywających tam specjalistów. Nowoczesne podejście, dbałość o szczegóły wykonania i zastosowane rozwiązania sprawiają, że dzieci nawet przy małych możliwościach motorycznych mogą poczuć się samodzielne na urządzeniach Krabat.

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Urszuli za umożliwienie nam udziału w tak wspaniałym przedsięwzięciu 🙂