Mobilne Zdrowie® – Program Aktywizacji Dzieci i Młodzieży z dysfunkcjami.

Beneficjent programu:
Dzieci i młodzież przewlekle chore, z dysfunkcjami, ich rodzice i opiekunowie.

Cele programu:

Stworzenie środowiska sprzyjającego aktywizacji osób chorych oraz osób z dysfunkcjami w społeczeństwie.

Wyposażenie dzieci i młodzieży w mobilny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny oraz środki umożliwiające:

  • samodzielne funkcjonowanie,
  • leczenie i rehabilitację poza domem,
  • aktywizację środowiskową i sportową
  • wyrównanie barier komunikacyjnych

Opis Projektu:

Aktywizacja społeczna dzieci i młodzieży z dysfunkcjami, bez wsparcia społeczeństwa oraz odpowiednich środków i sprzętów, jest w zasadzie niemożliwa.

Program „Mobilne Zdrowie®” ma na celu inicjowanie ruchu społecznego promującego bardzo aktywną inkluzję dzieci chorych z rówieśnikami.

Za pośrednictwem organizacji pozarządowych, OPP oraz osób publicznych tworzony jest trend „Dumny z bycia innym” (Proud to be different).

Zaczynem do powstania programu były zwerbalizowane pragnienia rodziców wyposażenia dzieci w sprzęt medyczny, rehabilitacyjny i komunikacyjny, z którego młodzi ludzie będą dumnie korzystać. Wyposażenia w sprzęt, który ma zapewnić poczucie niezależności i mobilności, a jednocześnie wyróżni się najwyższej jakości niestandardowym designem, przykuwającym „zazdrosne spojrzenia” pełnosprawnych rówieśników.

Uwaga!

Program „Mobilne Zdrowie®” jest projektem społecznym. Instytucja prowadząca nie wnosi i nie pobiera żadnych opłat związanych z realizacją powyższego Programu.

Instytucja Prowadząca dopuszcza współfinansowanie działań mających na celu promocję projektu tylko w zakresie poniesionych kosztów i za porozumieniem stron.

caleL
naklejka inhalator aeroneb go
coolair projekt społeczny

CoolAir® – tworzenie designerskich obudów do mobilnego inhalatora Aeroneb Go (jak na zdjęciu) i ich promocja społeczna przez trendsetterów. Projekt jest częścią Programu „Mobilne Zdrowie®”

Cel projektu:

Tworzenie trendu/mody na publiczne i bez skrępowania stosowanie inhalatora przez dzieci i młodzież w szkole, na wycieczce, w miejscach publicznych.

Inhalator powinien być przez społeczeństwo pozytywnie identyfikowany, jednoznacznie rozpoznawany i traktowany neutralnie jak telefon komórkowy.

Realizacja projektu:

W ramach projektu partnerska firma INTEGART Sp. z o.o. opracowała i wydrukowała naklejki dedykowane z kilkunastoma wzorami stylizowanymi dla grup – dzieci i młodzież, dziewczęta i chłopcy.

Naklejki rozdawane są głównie chorym na mukowiscydozę. Oklejone inhalatory użytkowane są przez nich w miejscach publicznych – szkole, szpitalu, na wycieczkach, w środkach komunikacji etc. W projekcie uczestniczą również dorośli chorzy.

Partnerstwo w projekcie:

Projekt jest akcją społeczną otwartą.

Zapraszamy Was zatem do jego współtworzenia. W ramach projektu możecie:

  • promować projekt w mediach (media, urzędy, organizacje pozarządowe)
  • używać publicznie inhalator (trendseterzy, osoby publiczne, celebryci)
  • wesprzeć finansowo druk naklejek
  • samodzielnie drukować naklejki (drukarnie, agencje reklamowe)
  • promować ideę wśród znajomych, na FB…
  • zaprojektować naklejkę (graficy, projektanci, styliści)
  • poprowadzić happening (wolontariusze, aktywiści)
  • promować ideę na swoim blogu, stronie internetowej (udostępnij podlinkowane logo)
  • wnieść do projektu własny pomysł i własną aktywność

Bez względu na aktywność jaką wybrałeś skontaktuj się z nami – mobile +48 501107703 (osobom publicznym zapewniamy pełną dyskrecję)

AKCJE BIEŻĄCE:

pierwsza wizyta medyczny Dla dzieci

  1. „Pierwsza Wizyta” – w ramach programu „Mobilne Zdrowie®” wszystkich opiekunów nowo zdiagnozowanych dzieci i osób z rozpoznaniem mukowiscydozy lub dyskinezy rzęsek zapraszamy na pierwszą bezpłatną wizytę w naszym gabinecie rehabilitacyjnym we Wrocławiu. W ramach wizyty prowadzony jest instruktaż dla opiekuna (oraz jeśli to możliwe dla pacjenta) z zasad prowadzenia rehabilitacji oddechowej, doboru sprzętu, gimnastyki i ogólnego usprawniania. W ramach wizyty prowadzone są pierwsze zabiegi, dlatego też opiekunów zapraszamy razem z pacjentami.

Zapisy przez cały rok w naszym biurze.

AKCJE ARCHIWALNE

Rehabilitacja systemem Krabat

  1. „W wakacje rehabilitacje” – w okresie wakacyjnym w dniach 7 lipca – 31 sierpnia 2014 prowadzone były bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych dzieci. Zajęcia  odbywały sie we Wrocławiu przy ul. Bardzkiej, dwa razy w tygodniu w godzinach przedpołudniowych. Pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów prowadzona była rehabilitacja dysfunkcji motorycznych systemem Krabat oraz rehabilitacja oddechowa przy użyciu kamizelki Vibra Vest. Zajęcia w 100% bezpłatne, a jedynym kryterium uczestnictwa była kwalifikacja medyczna. Rehabilitacja organizowana była w ramach kampanii społecznej „Mobilne Zdrowie ®”

darmowa wypożyczalnia sprzętu medycznego Wrocław

Wszystkich darczyńców:

  • firmy i instytucje
  • osoby prywatne
  • ośrodki rehabilitacyjne i jednostki medyczne

prosimy o kontakt z naszym biurem.

Konsultant Wojewódzki ds. Neonatologii
Dr n.med. Małgorzata Czyżewska
Klinika Neonatologii AM
ul.Dyrekcyjna 5/7 50-528 Wrocław tel/fax (071) 367-36-26

Wrocław, lipiec 2002

Szanowni Państwo,

Zainicjowna w tym roku w Polsce akcja „Dobry sen – Program walki z bezdechem niemowląt”, jest szeroko zakrojoną inicjatywą środowiska medycznego, która ma przyczynić się do zapobieżenia nagłej śmierci niemowląt.

Nagła śmierć niemowląt (Sudden Infant Death Syndrom – SIDS) stanowi jedną z istotniejszych przyczyn umieralności niemowląt, jej częstość oceniana jest w świecie na 1,0/1000, w Polsce na 0,4/1000.

W ramach akcji „Dobry sen” przewidziane są różnorakie działania jak: szkolenia personelu medycznego, edukacja rodziców, wyposażanie oddziałów neonatologicznych w monitory bezdechu, czy organizacja wypożyczalni tychże monitorów. W aspekcie tej działalności na uznanie zasługuje zaangażowanie niektórych firm, które postanowiły wesprzeć środowisko medyczne, przekazujące wielu oddziałom monitory bezdechu (firma Nutricia) oraz organizując wypożyczalnie monitorów i podejmując się obsługi szkoleń personelu medycznego (firma „BG” BHU, Wrocław).

Ponieważ wszelkie działania zmierzające do obniżenia współczynnika umieralności niemowląt w Polsce mają szczególnie istotną rangę społeczną, apeluję o udzielenie wszelkiej pomocy w zakresie działań organizatorskich i promujących akcję „Dobry sen” przedstawicielom firmy „BG” BHU.

Z poważaniem

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Sklep medyczny

Gabinet rehabilitacyjny

Szkolenia

Fundacja

Wypożyczalnia

Forum

PARTNERZY