14. dzień czerwca rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, bo już o 3.00 nad ranem. Naszym celem kolejny raz było Centrum Hipoterpii i Rehabilitacji „Zabajka” w Stawnicy. Była to nasza odpowiedź na zaproszenie rodziców dzieci, które aktualnie uczestniczyły w turnusie. Po ostatnich warsztatach w tym miejscu dobre wieści o niebywałych zaletach i możliwościach systemu Krabat, tak szybko się rozeszły, że nasze kolejne spotkanie z małymi pacjentami i ich opiekunami było nieuniknione. Wiadomość od kierownika Centrum – pana Adama – o tym, że sprzęt Krabat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dała nam wiele radość i dużo energii do działania.

    Po kilku minutach ustawiła się kolejka małych pacjentów i ich opiekunów. Parę godzin zleciało nam w mgnieniu oka, ponieważ cały czas zajmowałyśmy się pacjentami, pomagając im w doborze i odpowiednich ustawieniach sprzętu.

    Tego dnia w Centrum konsultacje miał światowej sławy prof. Mein Lotan z Izraela, którego mieliśmy przyjemność poznać osobiście. Doktor Lotan zajmuje się terapią dzieci z zespołem Retta, które tego dnia również były naszymi pacjentami.

   Na miejscu zameldowaliśmy się kilka minut po godzinie 8 i nie tracą czasu od razu zabraliśmy się do pracy, żeby jak najwięcej małych pacjentów mogło przymierzyć urządzenia wchodzące w skład systemu Krabat.

   Już na samym początku, zostałyśmy zasypane lawiną pytań zadawanych przez rodziców chorych dzieci. A to które się najczęściej pojawiało, brzmiało: „Jak długo Panie będziecie dzisiaj u nas, bo jest dużo chętnych, a też bym chciał, żeby moje dziecko zdążyło przymierzyć sprzęt?”. Takie słowa są dla nas wielką motywacją oraz dają nam poczucie słuszności naszych działań.

    Ani się obejrzałyśmy, a już przyszedł czas powrotu do domu. Naszą wizytę w „Zabajce” zakończyłyśmy z poczuciem, że wielu dzieciom mogłyśmy pomóc, a ich rodziców zainteresować sprzętem Krabat.

    Za każdym razem wyjeżdżając z tego miejsca żegnamy je uśmiechem na twarzy, któremu towarzyszy poczucie spełnienia i zadowolenia. Mamy nadzieję, że na niejednej małej buzi na długo zagości szczęście spowodowane posiadaniem i użytkowaniem innowacyjnych urządzeń Krabat.

Do zobaczenia niebawem.

mgr Anna Czapińska – Lisowska