Jak ten czas szybko leci! Już od ponad dwóch miesięcy działamy w ramach „Punktu wsparcia i konsultacji fizjoterapeutycznych dla opiekunów i chorych na mukowiscydozę i dyskinezę rzęsek”. Przez ten okres czasu nawiązaliśmy kontakt i zaprzyjaźniliśmy się z wieloma fantastycznymi ludźmi, którym staramy się pomóc jak najlepiej potrafimy. Najważniejsze są dla nas efekty naszej pracy oraz zadowoleni pacjenci, którzy rewanżują się uśmiechem i życzliwością.

   Mając na względzie potrzeby chorych oraz ograniczony dostęp do rehabilitacji oddechowej, realizujemy bezpłatne wizyty domowe we Wrocławiu jak i poza nim. W każdy wtorek jesteśmy w Rawiczu, gdzie razem z naszymi ulubienicami Ewą, Justyną i Zuzią, wykonujemy kompleksową rehabilitację oddechową. Dziewczęta robią ogromne postępy w terapii, co nam jako fizjoterapeutom daje ogromną satysfakcję. Środy zarezerwowane są dla czteroletniej Igi, którą przez dobrą zabawę motywujemy do wykonywania prawidłowej inhalacji i drenażu. W każdy czwartek odwiedzamy Monikę, która pod okiem naszej fizjoterapeutki Jagody z ogromnym zaangażowaniem stawia czoła autorskiemu programowi terapeutycznemu. Jagoda, jako „inżynier ciała” kładzie również nacisk na nie mniej istotny medyczny trening funkcjonalny, ucząc Monikę obsługi własnego ciała. Co piątek spotykamy się z dwoma najmłodszymi pacjentami Hubertem i Błażejem, którzy poprzez zabawę wprowadzani są w świat rehabilitacji oddechowej. Z dumą patrzymy na postępy i systematyczność w działaniu kolejnej naszej pacjentki – Niny, która wyróżnia się niezwykłym potencjałem zdolności fizycznych, realizując się w wielu sportowych przedsięwzięciach. Pochwałę i słowa uznania kierujemy również do Igora, chłopca z Wrocławia, który z ogromną wytrwałością i zaangażowaniem pracuje razem z nami nad poprawą swojej wydolności oddechowej.

   Wszyscy jesteście wspaniali! Nie boimy się powiedzieć, że z wieloma naszymi pacjentami nawiązałyśmy przyjaźń, która przekłada się na wspólne aktywne spędzanie czasu również poza sesjami rehabilitacyjnymi.

    Dziękujemy fundacji Matio za współudział w realizacji naszego projektu, a przede wszystkim Wam, naszym pacjentom, że razem z Wami możemy cieszyć się Waszymi sukcesami, bo praca z Wami to sama przyjemność.

 mgr Anna Czapińska – Lisowska