21-05-52016

    Firma Medyczny Dla Dzieci po raz kolejny postanowiła zaspokoić głód wiedzy, poszerzyć kompetencje zawodowe oraz warsztat pracy fizjoterapeutów, i wybrała się do kolejnego ośrodka wykazującego niezwykłe zainteresowanie możliwościami, jakie daje w terapii nowatorski system urządzeń usprawniania i rehabilitacji norweskiej firmy Krabat.

    Tym razem udaliśmy się do Łodzi, gdzie w Centrum Rehabilitacji Intermedicus w niezwykle przyjaznej atmosferze przedstawiliśmy, dość precyzyjnie jak na ograniczenia czasowe i szeroki wachlarz możliwości urządzeń, sferę teoretyczną oraz praktyczną urządzeń budujących system Krabat.

    Warsztaty były skierowane do fizjoterapeutów, dlatego podczas spotkania uwzględnione zostały również niezwykle kluczowe aspekty anatomii i fizjologii. W warsztaty włączeni zostali również rodzice, co pozwoliło zaprezentować istotną dla przebiegu zajęć część praktyczną. Dzięki obecności rodziców i ich pociech, część praktyczna pozwoliła wzbogacić warsztaty i utwierdzić w przekonaniu o niesamowitym i dotąd niedostępnym oddziaływaniu urządzeń na ludzki organizm. Krabat Pilot i Krabat Sheriff zrobiły ogromne wrażenie nie tylko na uczestnikach warsztatów, ale również na opiekunach naszych małych pacjentów. Już w trakcie szkolenia odbywały się ciekawe dyskusje między uczestnikami.

    Pod koniec zajęć doszło do pierwszych refleksji i pytań na które w sposób przejrzysty i logiczny starałyśmy się błyskawicznie odpowiedzieć. W ostatecznym rozrachunku wydaje się, że po raz kolejny potencjał urządzeń wielofunkcyjnego systemu wspomagającego proces usprawniania i rehabilitacji przyczynił się do objęcia znanego już nam stanowiska, jak ogromny wachlarz możliwości możemy uwzględnić w terapii za pomocą ortotyki funkcjonalnej marki Krabat.

mgr Jagoda Barańska

Intermedicus Łódź Centrum Rehabilitacji
Krabat Pilot czworakowanie bobath rehabilitacja
system krabat jockey sheriff pilot pirat
czworakowanie rehabilitacyjne rozszczep kręgosłupa
wózek aktywny inwalidzki rehabilitacyjny
medyczny dla dzieci system krabat rehabilitacja